Čteme rádi


Projektový týden – JIŘÍ TRNKA

Ke stému výročí narození Jiřího Trnky jsme uspořádali projektový týden věnovaný právě tomuto autorovi, malíři, sochaři, režiséru – zkrátka renesanční osobnosti – Jiřímu Trnkovi.
Třídy si o něm povídaly, sledovaly krátké Trnkovy filmy, v knihovně se seznámily s jeho knižní tvorbou a nakonec se i pokusily „kreslit“ jako Trnka. A že děti byly opravdu Trnkou prodchnuté, je vidět z jejich obrázků. Na třídě a technice nezáleželo: tuš, pastelky, vodovky, počítačová grafika …výsledek byl ohromující. Dodnes se můžete na Trnkovu výstavu našich žáků přijít podívat. Najdete ji za výlohou pobočky Městské knihovny Praha (Bělohorská 56). Rozhodně si ji nenechte ujít.


Fotogalerie

/album/fotogalerie185/trnka-jpg/

—————

/album/fotogalerie185/trnka1-jpg/

—————

/album/fotogalerie185/trnka2-jpg/

——————————


Březen - MĚSÍC KNIHY

V rámci našich projektů na podporu čtení knížek probíhají každý měsíc ankety týkající se četby žáků. Anketní list visí vždy na nástěnce věnované knihám a školní knihovně. Žáci mohou odpovídat na otázky typu: Kde rádi čtete? Jakou knížku jste našli pod stromečkem? Jaký komiks máte rádi? K projektu Trnka zněla otázka Co jste od Trnky četli nebo viděli? apod.
Ve výtvarné výchově jsme se věnovali ilustracím a přebalům knih, z nichž některé se žáci snažili sami ztvárnit. Jak se jim to povedlo, můžete spatřit právě na nástěnce knihovny.


Fotogalerie

/album/fotogalerie184/brezen-mesic-knihy-jpg/

——————————


9.11.2012 - Básníkem mimochodem

V naší knihovně proběhla krásná poetická akce. Všechny návštěvníky čekalo čtení žáků a učitelů, dadaistická básnická dílna a hlavně osobní setkání s básníky Jakubem Kolárem a Jaromírem Typltem! Pro osvěžení bylo uchystané malé občerstvení.

 


Fotogalerie

/album/fotogalerie187/img-0036-jpg4/

—————

/album/fotogalerie187/img-0037-jpg3/

—————

/album/fotogalerie187/img-0040-jpg6/

——————————