Akce družiny 2017/18


ŘEPY – Areál zdraví

Navštívili jsme v květnu areál zdraví v Řepích. Žáci si užili pobytu na čerstvém vzduchu a vyzkoušeli si, jak jsou šikovní na různých prolézačkách, klouzačkách, sítích a dalších aktivitách v areálu. Výlet se všem moc líbil.


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Výlet do středověké vesničky Botanikus

V pátek 25. května se konal krásný výlet autobusem do Ostré u Lysé nad Labem. Žáci si zde prohlédli, jak se žilo ve středověké vesničce. U vstupu do vesničky si vyměnili koruny za groše. Za groše si vyzkoušeli, jak se plete provaz, jak se tvoří misky a jak se rýžuje zlato. Stříleli z luku. Prošli bylinkovou zahradu a poznávali jednotlivé druhy bylin. Prohlédli si jaké nástroje a stroje lidé ve středověku používali. Za groše si také koupili upomínkové předměty na památku z výletu a výborné palačinky ke svačině. Výlet se velice vydařil.

 


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Stanice mladých přírodovědců na Smíchově

Žáci navštívili se školní družinou Stanici přírodovědců. Prohlédli si venkovní část s výběhy pro malá zvířata a vnitřní část se skleníkem a terária s plazy a rybičkami. Bylo krásné jarní počasí a výlet se pěkně povedl. Někteří žáci si zakoupili sazenice květin. Na informačních tabulích si žáci přečetli důležité informace o zvířatech a květinách. Výlet se uskutečnil k oslavě Dne Země.


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


Velikonoční výstava v Zemědělském muzeu

Žáci z 3. a 4. oddělení navštívili Zemědělské muzeum, kde si vyzkoušeli zdobení vajíček voskovou technikou, zaseli řeřichu do skořápek, ozdobili si podle své fantazie cupcake, které si v ozdobené krabičce odnesli domů. Činnost v muzeu byla výborně připravena a všem se tam moc líbilo. Paní vychovatelka Pěnkavová musela předem zajistit rezervaci, protože je o tyto akce velký zájem.


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Výlet do Šestajovic

22. března jeli žáci na výlet do Šestajovic, Tento výlet je u žáků velmi oblíbený. Zúčastnilo se ho celkem 43 žáků. V Šestajovicích si mohli vyrobit ozdobnou svíčku, mýdlo a nasypat do sklenic koupelovou sůl podle svojí fantazie. Na zahradě si žáci prohlédli menší hospodářská zvířata. Výlet se vydařil a žáci se vrátili spokojení a měli radost z vydařené akce.

 


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Karneval v družince

V únoru se konal ve družince karneval. Děti si přinesly z domova krásné masky a moc jim to slušelo. Nejprve se masky představily. Potom následoval průvod školou, fotografování na památku, hry, soutěže a tanec v jednotlivých odděleních družiny. Nechybělo ani pohoštění.Všechny děti si karneval pěkně užily, budou mít na co vzpomínat a těšit se na další karneval v příštím roce.

 


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


Výstava Ladovy sedmičky v Tančícím domě

V pátek 19. ledna navštívili žáci krásnou výstavu o Josefu Ladovi. Na výstavě se mohli podívat, kde se narodil, jak vyrůstal a tvořil a prohlédnout si fotografie, jak vypadal. Tvůrci výstavy nechali vytvořit velice zdařilou figurínu Josefa Lady, a tak seděl mezi dětmi ve své pracovně a vypadal jako živý. Výstava je umístěna do čtyř pater a žáci měli možnost shlédnout velké množství Ladových obrázků, obrazů a kreseb. V kině se podívali na pohádku o kocourkovi Mikešovi. Výstava se žákům velmi líbila a zajímavá a pěkná byla také cesta na výstavu tramvají číslo 22, kde po cestě viděli hodně zajímavých pamětihodností našeho hlavního města.


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Výlet do Čechovy stodoly

Výlet do Čechovy stodoly u Příbrami V pátek 8. prosince jeli žáci se školní družinkou na krásný výlet. Čekalo na ně peklíčko s čertem, anděl s nebíčkem a krásně vánočně vyzdobené prostředí Čechovy stodoly. Od paní průvodkyně se dozvěděli o vánočních tradicích a zvycích v době adventního času. V dílničce si vyrobili vánoční ozdobu a mohli si koupit dáreček a občerstvení. Všem žákům se výlet moc líbil a domů se vraceli spokojení.


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


Loutkové divadlo Narcis.Veselý program pro děti: Co loutky dovedou.

V pátek 24. listopadu k nám zavítali loutkoherci, pokračovatelé rodu našeho slavného loutkoherce Matěje Kopeckého. Paní na fotografiích je Emílie Kopecká. Děti se seznámily s tím, jak se ovládají marionety a co se s nimi dá všechno dokázat. Program byl veselý a děti se dobře bavily. Některé z nich si samy mohly vyzkoušet, jak se loutky vodí. I v dnešní době technického pokroku, má přímý kontakt s herci a loutkami pro děti neobyčejný půvab.


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Kouzelník

V pátek 3. 11. navštívil žáky z naší školní družinky kouzelník se svým programem. Vystoupení žáky nadchlo. Měli možnost shlédnout kouzla a zábavné vystoupení s maxislonem a veležížalou, ledním medvědem a baletkou. Kouzelník děti zapojoval do všech vystoupení a všechno, co měl pro děti připravené, bylo prodchnuté vtipným humorem a inteligentní legrací. Byla to opravdu povedená akce při, které se děti pobavily a pěkně si to užily.


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Beseda v knihovně o Josefu Ladovi

Ve čtvrtek 2. 11. navštívili žáci pátého oddělení školní družiny knihovnu v Břevnově na Bělohorské ulici. Paní knihovnice jim pověděla zajímavé informace o životě a tvorbě Josefa Lady, našeho významného umělce a ilustrátora, který má v tomto roce výročí 130 let od narození a 60 let výročí od úmrtí. V listopadu navštíví besedu s touto tematikou i ostatní oddělení družiny. Bude to opět ve čtvrtek. 7. a 14. listopadu. Žáci se ve družině po celý školní rok seznamují s knihami, které pro ně Josef Lada napsal a které ilustroval. Laskavé a vtipné obrázky s příběhem mají i pro děti dnešní generace své kouzlo.


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Břevnovské posvícení

V pátek 6. října navštívila družinka posvícení v Břevnově. Děti si prohlédly sortiment na stáncích. Koupily si perníčky, cukrovou vatu a další dobroty. Podívaly se na atrakce a starší žáci některé atrakce navštívili. Ty, které byly vhodné k jejich věku a s ohledem na jejich bezpečnost. Počasí se vydařilo a děti byly spokojené.


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Odpoledne plné her na Vypichu

Ve čtvrtek 7. 9. jsme navštívili na Vypichu akci Odpoledne plné her. Dětem se program velmi líbil a užily si vše, co stačily obejít. Jezdily na koních, užily si plno legrace z pohybu na gumových skákadlech, vyzkoušely si chůzi na pérovacích chůdách, prohlédly si speciální výbavu policistů a celníků, prohlédly si chovatelský koutek se zvířátky a mnohé další aktivity. Ani se jim nechtělo zpět do školy a někteří doufali, že přemluví rodiče, aby se tam s nimi ještě vrátili, protože akce trvala až do večera.


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


Zvířata kolem nás

V pátek 15. 9. měli žáci ve družince besedu o zvířatech. Beseda se uskutečnila v tělocvičně naší školy. Zúčastnili se žáci ze všech oddělení družiny. Paní vyprávěla dětem o zvířatech, která znají i nejmladší děti. Ukazovala jim zvířata na velkých fotografiích a říkala o nich různé zajímavosti. Děti se mohly aktivně zapojovat do besedy a na závěr dostaly dárek v podobě fotografie zvířat. Jednalo se o lišku, veverku, prase divoké, jelena, vydru a další.


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.