Zprávy a akce třídy


Hon na zajíčka

Ve čtvrtek 21. dubna 2016 se na zahradě školy sešlo kolem 80 dětí z naší Mateřské školy Mládeže. Žáci třídy 8. A si pro ně připravili program s jarní tematikou nazvaný Hon na zajíčka. Žáčci z oddělení Ježků, Zajíců, Žabek a Veverek plnili tematicky zaměřené úkoly, vymýšleli odpovědi na hádanky, hledali cestu ven z bludiště, přenášeli vajíčka z hnízda do hnízda a mnohé další. Žáčci připravené aktivity absolvovali s nadšením. Osmáky práce s malými dětmi bavila a zároveň je, aniž by si to možná sami uvědomovali, učí zodpovědnosti a samostatnosti. 


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Exkurze SOŠS

V úterý 5. dubna 2016 se naše třída v rámci předmětu svět práce zúčastnila exkurze na Střední odbornou školu stavební a zahradnickou v Praze 9 - Jarově. Prošli jsme si dílny různých oborů a jejich mistři nám vždy v krátkosti představili jednotlivá řemesla: truhlářství, tesařství, zednictví a obkladačství, malířství pokojů, klempířství, pokrývačství, sklenářství i podlahářství. Exkurze mohla některým žákům napomoci při volbě střední školy nebo učebního oboru, ostatním rozšířila obzory v daných oborech. Děkujeme SOŠ stavební a zahradnické za ochotu, se kterou nám přibližovali náplň výuky a praxe daných řemesel.

                                                                                                                                             Mgr. Markéta Hájková


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


Preventivní vlak

Dne 24. 9. 2015 jsme navštívili Preventivní vlak na nádraží Praha – Bubny. Přivítali nás mile, zavedli nás do vlaku a rozdali diáře. Poté jsme se podívali na pět pravdivých příběhů o nehodách s vlakem. Následně jsme se přemístili k hasičům a Jára si vyzkoušel slíbenou hasičskou výzbroj. Mohli jsme si vyzkoušet jejich věci a prohlédnout vůz. A na závěr jsme se potkali s policistou ČR a strojvůdcem, který zažil podobné situace s vlaky. Všem se to moc líbilo.

Denisa Vránková, Kristýna Sechterová, žákyně 8. A


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.