Zprávy a akce třídy


9. – 10. 5. 2013  Čtení pod lampou – spaní ve škole

Ze čtvrtka na pátek se v 18.00 sešlo sedm statečných ze 7. A, aby přespalo ve škole. Nejprve jsme si všichni uložili věci ve třídě a po počátečním okouzlení  „ztichlou a liduprázdnou“ školou začala akce. Úkol pro všechny zněl: vylušti zprávu v morseovce. Každý statečný se tak dozvěděl, kam má jít a kde má hledat . Nebylo to úplně snadné, místo bylo zakleté do jinotaje. Např. „Jdi tam, kde je nejvíc myší“ neboli do počítačové učebny apod. Postupně všichni přinášeli obálku s dílem rozstříhaného textu, který se po složení proměnil v Boccacciovu novelu. Tu jsme si pak společně přečetli. Také jsme kreslili poslepu, hráli hru „Tik- tak bum!“ - slovní fotbal s kolující odtikávající bombou, povídali si, poslouchali hudbu a samozřejmě jedli, co nám hodné maminky navařily a napekly. S nocí v oknech jsme po umytí zalezli do spacáků, poslechli si kousek z Gulliwerových cest  a postupně usínali. Ráno se nám vstávat nechtělo, pěkně pršelo a čekala nás výprava do Botanické zahrady. Naštěstí nejsme z cukru, takže se vše obešlo bez jakýchkoli ztrát. 


Fotogalerie

/album/fotogalerie238/cteni-pod-lampou-009-jpg/

—————

/album/fotogalerie238/cteni-pod-lampou-010-jpg/

—————

/album/fotogalerie238/cteni-pod-lampou-011-jpg/

——————————


Březen, duben 2013 - projekt 7. A:  Románská kultura, husitské zbraně

V návaznosti na učivo dějepisu se sedmáci pustili do tvoření a výsledkem byly dva informačně-výtvarné panely, které pak umístili na chodbu školy. Jsou moc šikovní.


Fotogalerie:

/album/fotogalerie-12/dejepis-006-jpg/

—————

/album/fotogalerie-12/dejepis-008-jpg/

—————

/album/fotogalerie-12/dejepis-009-jpg/

——————————


17. 10. - Tajemství knihy

Ve středu se 7. A vydala do Národního technického muzea na jeden ze zajímavých workshopů programu ENTER – Tajemství knihy. Děti byly rozděleny na dvě skupiny. První si po dvojicích vyráběla vlastní knížku a pak si prošla expozici tiskařství. Druhá si nejprve prohlédla repliku ručně psané iluminované knihy a následovně se proměnila právě v iluminátory a kaligrafy. Zhruba po hodině se skupiny prohodily. Program uběhl jako voda a po jeho skončení si každý odnášel knížku (do dvojice) a perem krasopisně napsané své jméno či text s ozdobně vykresleným počátečním písmenem.

Fotografie z akce zde


5. 10. - Tajemný svět Ekvádoru a Galapág

V pondělí se žáci 7. a 8. ročníku vypravili do KD Ládví na program projektu Planeta Země 3000, Tajemný svět Ekvádoru a Galapág. Zhlédli komentované pásmo z fotografií a krátkých filmů dobrodruha Adama Lelka přibližující životní podmínky, faunu a flóru, zvyky a tradice aj.. Už se těšíme na další díl, tentokrát o Madagaskaru.

Více informací o tomto programu naleznete na stránkách projektu Planeta Země 3000