AKCE ŠKOLY 2016/17


MAYDAY 2017

I letos byla naše škola vybrána do ZOO Praha na projektový, charitativní den MAYDAY 2017, vše se uskutečnilo 8. 5. 2017.

Vždy se jedná o pět škol, které dostanou dané téma od samotné ZOO, na které musí vyrobit předměty k prodeji, naučit se spousty informací pro zvídavé návštěvníky a zhotovit prezentace a postery. Letos jsme měli téma – Krunýř želvy nechrání. Ve svém volnu pak děti stojí u stánku, prodávají a podávají informace všem návštěvníkům ZOO. Tento rok jsme obhájili prvenství a pro ZOO Praha jsme vybrali velké množství peněz. Děti se opravdu snažily a ani bouřka, která nás tam zastihla, je neodradila. Jsme rádi, že se u nás tato akce těší veliké oblibě a děti se už teď těší na příští rok. Akce jsme se letos účastnili potřetí a doufáme, že naše tradice bude pokračovat.

Všem moc děkujeme za účast a ochotu udělat něco pro osvětu lidí a záchranu zvířat.


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


25. 5. 2017 – Zahradní slavnost

Tak, a další ročník je za námi. S napětím jsme sledovali tradiční štafetu všech tříd, kde o dramatické souboje nebyla nouze. Pak již jednotlivá stanoviště s úkoly, za které děti získávaly razítka. Než je však mohly směnit za odměny, zhlédli jsme vystoupení školního tanečního kroužku a kroužku gymnastiky. K tomu hudební doprovod a průvodní slovo pana učitele Ouzkého. Odpolední část začala ve 14.00. Otevřela se kavárna, pekly buřty, kdo přišel, mohl navštívit různá sportovní stanoviště, dílny či si zahrát nějakou hru. Čas v dobré náladě utíkal jako voda. Ještě vyhlášení soutěže „Oblékni své ramínko“. A nesmíme zapomenout na „květinové kalhoty“, „květináčové houby“ a krásného pet-artového páva, který si nezadá s tím skutečným. Opravdu. Přijďte se podívat.


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


17.5.2017 - Matematická Soutěž (MaSo) na MFF UK

Tým žáků z naší školy se letos poprvé zúčastnil Matematické soutěže MaSo na MFF UK v Praze, která je organizována studenty MFF UK ve spolupráci s Pikomatem MFF UK. V Praze soutěžilo 84 týmů nejen z pražských základních škol a gymnázií. Naši žáci se umístili v druhé polovině žebříčku družstev a za sebou nechali i pražská gymnázia. Soutěž si žáci velice užili a již teď připravují strategii na její příští ročník na podzim 2017!


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


Druhý ročník „Soutěže v aplikačním software“

Ve dnech 24. 4. a 26. 4. se konal již druhý ročník „Soutěže v aplikačním software“. Do školního kola postoupilo ze třídních kol 25 žáků. 12 chlapců a dívek z I. stupně soutěžilo v kategorii „Grafické editory“, zástupci pátých a šestých tříd bojovali o co nejlepší umístění v kategorii „Textové editory s internetem“ a 7 žáků druhého stupně svedlo souboj o první tři místa v kategorii „Prezentace“. Porota složená z učitelů: PhDr. Jan Hamerník, Mgr. Eva Ondrejková, Mgr. Petr Stuchlík neměla lehké rozhodování. Nakonec stanovila toto pořadí: ke stažení ZDE


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


Expedice Malta

,,Malta 2017 byla zatím nejlepší školní akce, kterou jsem kdy zažil. Naučil jsem se něco nového, mám super zážitky, odpočinul jsem si apod.“ Michal 8. A

,,Objevili jsme kus něčeho zcela jiného a odlišného od naší české kultury. Poznali jsme spoustu neobyčejně milých lidí, ochutnali jsme tradiční maltské jídlo a sladkosti. Užívali jsme si sluníčka a moře, které jsou na Maltě na každém kroku. Nasbírali jsme několik nových vzpomínek se školou a spolužáky, na které budeme dlouho vzpomínat.“ Elin 9. A

VÍCE ZDE


Malta 2017 - další foto

Tato fotogalerie je prázdná.


Malta 2017

Tato fotogalerie je prázdná.


Den Země 25. 4. 2017

Akce pro děti i rodiče spojená s projektem Menu pro změnu a projektem IKEA „Lavičky ožívají“. Žáci 6. A připravili program v podobě přednášek o potravinách, ochutnávek a kvízů. Účastníci, kteří si jednotlivá stanoviště prošli, si za odměnu mohli opéci buřt J Všem děkujeme za pomoc a účast!


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Projekt IKEA „Lavičky ožívají“

Díky finanční podpoře z výhry v projektu IKEA šetřící životní prostředí „Velké změny začínají od nejmenších“ jsme s Ekotýmem a za pomoci 5.B, 6.A, 7.A, 8.A a dalších dobrovolníků zrekonstruovali školní naučnou stezku a opravili a natřeli lavičky na zahradě školy. Za krásné návrhy děkujeme Kátě Pavlouskové, Emě Frelové, Danielu Murčovi a Lesaně Marcinové. Náš projekt jsme pojmenovali „Lavičky ožívají“. Přijďte se podívat!


Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.


Soutěž o nejlepší ptačí budku

Do soutěže o nejlepší ptačí budku se přihlásila velká spousta zájemců. Všem moc děkujeme za krásné výtvory! Budky nám pomohou zkrášlit pozemek školy a zároveň doufáme, že se stanou domovem pro nové druhy ptáčků J Na prvním místě se umístil žák 1.A Péťa Dejmek.


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


Sázení stromů na Den Země

25. 4. 2017 jsme s 6.A a 8.A vzali rýče a lopaty a zasadili jsme dvě jedle kavkazské v zahradě školy. Moc děkujeme Matějovi Černému z 8.A, který nám tyto dva krásně stromečky zajistil!

 


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


10. – 12. 4. 2017 – Velikonoční inspirace

Od pondělí do středy se školní kuchyňka proměnila ve Velikonoční inspiraci pro všechny, kteří tam zavítali. Velikonoční dekorace z různých materiálů od všech tříd i školní družiny. Papír, plast, polystyren, textilie, přírodniny, drát – vše se pod šikovnýma rukama žáků proměnilo  v krásné předměty, které pak jistě pěkně a jarně ozdobily domovy. Nesmíme zapomenout na tradiční soutěž. Z 23 soutěžících se na 1. místě umístila Natálie Zouharová (4. B); na 2. místě – Amber Awino Weniger (5. B) a na 3. místě  - Karolína Ševčíková (3. B). Zajímavostí letošní Velikonoční inspirace bylo veliké kuře z pet-víček od paní uklízečky, spjaté s tipovací soutěží – kolik víček bylo na sochu potřeba. Dílo sklidilo obdiv a zájem a potěšilo nejen děti. A kolik víček byste si tipli Vy? 


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


20. -21. 3. 2017 – Obvodní kolo Pražského poetického setkání

Tato fotogalerie je prázdná.


28. února 2017 – školní kolo Poetického setkání

Tři hodiny plné poezie jsme si užili při školním kole Poetického setkání. Celkem 52 žáci přednesli své básně tříčlenné porotě a dychtivým posluchačům. Ať již recitovali prvňáčci či starší, byla radost připravené text poslouchat. Jako každý rok zazněly básně nových autorů a nové texty. A jako každý rok čekal porotu nelehký úkol vybrat ty nejlepší, kteří budou naši školu reprezentovat v obvodním kole Poetického setkání v DDM P6.

A jsou to: Karolína Kolovratová, Sofie Kudelová, Matěj Čejda, Patrik Lacina, Matěj Šíma a Marek Šafra. Blahopřejeme a držíme palce.


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


16. – 20. 1. Charitativní tříkrálová sbírka pro Diakonii Broumov

V tomto týdnu proběhla celoškolní sbírka věcí pro Diakonii Broumov. A přestože již mnohé věci přinesli rodiče a žáci na Bleší trh, nezůstal ani tento týden bez odezvy. Jsme moc rádi, že se zapojilo tolik rodin, a moc všem děkujeme. 


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


13. 12. Vánoční besídka na Dlabačově „Vánocničky“

V úterý odpoledne se zaplnil sál na Dlabačově rodiči, sourozenci a dalšími blízkými našich žáků. Sešli jsme se všichni na naší tradiční vánoční besídce, tentokráte v duchu natáčení filmu „Vánocničky“. Natáčecí štáb se snažily zaujmout jednotlivé třídy svými ukázkami z filmů, pohádek a muzikálů. A bylo na co se dívat! Jedno číslo lepší než druhé! Jen nahlédněte do fotogalerie. Po necelých dvou hodinách jsme pak všichni odcházeli plni krásných zážitků a s pocitem dobře natočeného filmu. :)


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


5. 12. – MIKULÁŠ

Jsme rádi, že i letos na nás nezapomněl Mikuláš s anděly a čerty. I když čerti občas nějakou tu práci měli, nakonec je obměkčil zpěv či recitace a všichni žáci od Mikuláše s anděly dostali malý čokoládový dárek. 


24. 11. – VÁNOČNÍ DÍLNY – PŘIPRAVME SE NA ADVENT

Od 14.00 do 17.00 jste mohli navštívit naši školu a vánoční dílny, kde jste si mohli vyrobit – a mnozí tak učinili – vánoční přání, ozdoby a dekorace, vyzkoušet si práci s lisem a samozřejmě se i občerstvit v naší vánoční kavárně. 


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


BLEŠÍ TRH S KÁVOU

Děkujeme všem dětem, rodičům i učitelům, kteří se zúčastnili prvního ročníku benefiční akce Bleší trh s kávou. Akce se konala 29. – 30. 11. v prostorách kuchyňky a EKO klubovny a za prodané oblečení, hračky a doplňky se získalo 5550 Kč! Peníze budou vloženy do fondu Sdružení rodičů a neprodané věci budou poslány do charity Broumov v rámci Tříkrálové sbírky. Abychom věděli, zda akci pořádat i v příštích letech, vyplňte nám prosím tento krátký dotazník: ZDE


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


1. 11. – HALLOWEEN

První listopad proměnil školu. Třídy si užívaly halloweenské tradice a aktivity. Pro ty z prvního stupně si vše připravily ty druhostupňové spolu se svými třídními učiteli. Vydlabané dýně, kostýmy, pavouci a netopýři, strašidelný tunel, soutěže a kvízy… Trochu jsme se báli, ale stálo to zato.


EKOŠKOLA – SEMINÁŘ DOBRÉ PRAXE

Dne 20. 10. 2016 proběhl na naší škole Seminář dobré praxe EKO školy. Jelikož má naše EKO škola již 10 letou tradici a v loňském roce jsme podruhé obhájili zlatý titul, byli jsme vybráni jako vzorová škola pro konání semináře zaměřeného na eko provoz a realizaci programu EKO škola. Na semináři se sešli organizátoři ze sdružení Tereza, zástupci škol z řad dětí i učitelů z celé ČR a samozřejmě i náš EKO tým :)

FOTO: ZDE


ADAPTAČNÍ KURZ 6. A – FRÝDŠTEJN

Třída 6. A vyrazila ve dnech 10. – 12. 10. 2016 na Hon za pokladem. Byli jsme ubytováni v penzionu v obci Frýdštejn u Malé Skály v okrese Jablonec nad Nisou. Užili jsme si spoustu zábavy, nadýchali se čerstvého horského vzduchu a trochu si zasportovali. Nakonec se nám společnými silami a za pomoci indicií podařilo najít poklad ukrytý na zřícenině hradu Frýdštejn :)


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


8. – 9. 10. – BŘEVNOVSKÉ POSVÍCENÍ

Letos náš stánek na Břevnovském posvícení nezůstal opuštěný. Po dva dny tu měli službu učitelé se svými žáky, kteří prodávali návštěvníkům posvícení vlastnoručně zdobené ekotašky, mýdla vyrobená družinou, přáníčka a další drobné dárky pro potěchu.


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


16. – 30. 9. – OBLÉKÁME HADA EDU

Během září každá třída mapovala, jak se kdo dopravuje do školy (pěšky, autem, autobusem, tramvají, na kole... Podle toho pak každý den obdržela barevné samolepky se symbolem způsobu dopravy. Ty následně lepila na hada Edu, který se „plazil“ po stěně z přízemí do prvního patra. Oblečený byl záhy  :)


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


12. – 16. 9. 2016 - Projekt EDISON na naší škole

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích.

více informací ZDE


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


27. 9. – JABLÍČKOVÝ DEN

Tradiční Jablíčkový den se letos opět vydařil. Na výstavě se sešlo mnoho zajímavých jablečných výtvorů, nápaditost žáků neznala mezí. Dorty, aranžmá, zvířátka, různé postavy… Radost pohledět. A jak nakonec dopadlo vyhodnocení?


27.9.2016 - Jablíčkový den

Tato fotogalerie je prázdná.