Akce školy 2013 / 2014


26. 6. – Vítání budoucích prvňáčků a závěrečné stužkování deváťáků

Již tradiční stužkování probíhalo v baletním sále ZUŠ. Příjemná výzdoba, příjemná atmosféra, příjemné setkání. Nejprve se budoucí prvňáčci pozdravili se svojí paní učitelkou třídní, která jim pak navlékla šerpu a předala pamětní list.  Každý prvňáček byl na pódium pozván jmenovitě a užil si před plným sálem a svými blízkými slavnostní chvilku. Druhá část večera patřila loučícím se deváťákům. Proslov pana ředitele, emotivní proslov a básničky na žáky paní učitelky třídní, vtipný a trefný proslov žáků…Prezentace plná fotografií a glos…Hudba…A hlavně stužkování a předávání pamětních listů, osobní gratulace vyučujících…A taky úsměvy, dojetí, slzy…Všem to moc slušelo a všechno se vydařilo! Tak hodně štěstí!


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


Děti pojďte ven

Tato fotogalerie je prázdná.


13. 6. – Den s IZS

Na tento den jsme čekali rok. Loni byl IZS potřeba jinde, při povodních. Letos nám počasí přálo, a tak jsme celý den poznávali jednotlivé složky integrovaného záchranného systému, leccos si vyzkoušeli a mnohé se dozvěděli. Stanoviště byla jak ve škole, tak venku. Třídy se střídaly po 30 minutách, zcela disciplinovaně, aby nikdo nepřišel zkrátka. Co nás čekalo? Hasiči HMP + Jednotka sboru dobrovolných hasičů, Policie ČR, Městská policie, kynologové, Armáda ČR, Svaz civilní obrany, Sdružení válečných veteránů, Zdravotní příprava, NCBI – bezpečný internet. Každým stanovištěm nás provázeli profesionálové, velmi vstřícní a ochotní zodpovědět naše dotazy. Vyzkoušeli jsme si střelbu, ochranné oděvy policistů, pyrotechniků či hasičů, prohlédli si různé zbraně a technické vybavení, zkusili si resuscitaci, zhlédli naučná videa a mohli se na cokoli zeptat. Den uběhl jako voda a nám nezbývá než poděkovat. Stálo to zato.


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


22.5. 2014 - 7. ročník Břevnovských sportovních her MŠ

Letošní ročník proběhl za krásného počasí na našem školním hřišti. Sportovního klání se zúčastnily děti ze všech mateřských školek z Břevnova a také tradičně mimo soutěž i žáci 1.tříd naší školy, kteří vytvořili družstvo, tak aby jejich počet byl sudý. Jako rozhodčí na jednotlivých stanovištích byli žáci 9. třídy. Celá akce se velmi vydařila.

Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


25. 3. 2014 - Pražský hrad

Dne 25. 3. se třídy 2. B, 6. A a 8. A vypravily na Pražský hrad. Sraz s průvodkyní jsme měli na Hradčanském náměstí. Nejprve nám povídala o náměstí, morovém sloupu a významných budovách okolo. Pak už jsme zamířili do katedrály sv. Víta. Vitrážová okna, náhrobky králů, dřevěné reliéfy a mnoho dalšího před našima očima ožívalo a promlouvalo k nám díky působivému výkladu paní průvodkyně, která ochotně zodpověděla všechny zvídavé dotazy. Pak jsme se šli pokochat Svatovítským pokladem, největším chrámovým pokladem v českých zemích, který je důstojně uložen v kapli sv. Kříže. Naše kroky dál vedly do Vladislavského sálu ve Starém královském paláci. Nakoukli jsme i do místnosti, kde jsou vystaveny kopie korunovačních klenotů. A pak už na nás čekala Zlatá ulička a Staré zámecké schody, ze kterých je tak krásný výhled na Prahu. Ve škole jsme si ještě vše zopakovali vyplněním pracovních listů.  


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


14.- 16. dubna 2014  - Velikonoční inspirace – výstava s rodinnou soutěží

Letošní velikonoční výstava dala nahlédnout, jak se slaví Velikonoce v různých zemích po celém světě. Třídy pilně připravovaly informativně-dekorativní panely a typické velikonoční výrobky. Velký podíl na výzdobě měla i družina, kde vznikají opravdu originální a inspirativní dekorace. Kdo na výstavu zavítal, alespoň částečně ochutnal atmosféru Velikonoc v Řecku, Německu, Rusku, Finsku i na Slovensku a mohl se i potěšit svátečně vyzdobeným stolem s aranžovanými květinami.

A návštěvnost byla hojná! Rodiče, příbuzní, kamarádi, mateřské školky i senioři z Domova Eliška. Nezapomeňme ani na všechny žáky školy a jejich učitele.

S napětím se očekávaly také výsledky dalšího ročníku rodinné soutěže. Letos 40 soutěžících! Kraslice, dekorace do oken, zápichy, zdobená osení, perníčky a jiné laskominy…nápadů a barev, až oči přecházely. A kdo dostal od návštěvníků nejvíce hlasů?

1. místo :   MARTINA KULMANOVÁ -  2.A

2. místo:    EMA FRELOVÁ - 3.A

3. místo :   Josefína STUDENÁ -  4. A

Děkujeme všem a těšíme se zase za rok.

 


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


Projekt na téma Jan Amos Komenský

28. března se děti rozhodly, vymyslely a následně zrealizovaly projekt, který by byl věnovaný J. A. Komenskému. Společnými silami třídy 2.B, 3.A, 3.B vytvořily na stěnách chodeb krásné výkresy (Orbis pictus) a kouzelné povídání o jeho životě. Vznikla dokonce i busta samotného učitele národů, která dodnes zdobí vstup do naší budovy. 


Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.


5.4. - 12.4. – Anglie - studijní pobyt

Také v tomto roce vyjela naše posádka na jazykový pobyt, tentokráte však do Plymouth ve Velké Británii. Poznali jsme zase kus jiné země, kultury, mentality a hlavně další motivaci ke studiu anglického jazyka.
Naše posádka se skládala z žáků šestých až devátých tříd. Poznávali jsme zajímavá místa jako je hrad Tintagel, Eden Project, stará viktoriánská vesnice Morwellham, národní park Dartmoore, sídlo slavného mořeplavce Francise Drakea- Buckland Abbey a mnoho mnoho dalších.
Dopoledne se naše posádka vzdělávala ve škole a odpoledne už jsme vyráželi za dobrodružstvím. Počasí nám přálo a my si tak dostatečně vychutnali krásy Anglie. Dobrou náladu nám vy​zlepšovali také skvělí páni řidiči Roman a Roman. Zpívalo se a tancovalo, až to dojemné bylo. 
Děti se chovaly ukázkově nejen ve škole, ale i na výletech.
Opravdu všechny moc chválím, děkuji za skvělou a bezvadnou akci a třeba zase za rok, co vy na to ? :-)
Pešková Kateřina

Fotogalerie

/album/fotogalerie24/mg-9152-jpg/

—————

/album/fotogalerie24/mg-9884-jpg/

—————

/album/fotogalerie24/mg-9957-jpg/

——————————


Ohlédnutí za projektem „Paměť našich sousedů“ očima žáků 8. A, kteří se na něm podíleli.

Soutěž nás velmi zaujala pohledem do historie i vypravováním babičky naší spolužačky. Po návštěvě babičky jsme si napsali poznámky, co bychom chtěli říkat, a potom jsme to přednášeli v Českém rozhlase. Ani jsme netušili, že to pro nás bude tak těžké, přečíst vše, co jsme si připravili. Příprava ve škole totiž probíhala bez stresu a v pohodě. Nakonec jsme to ale zvládli. Naše povídání pak dokresloval klavírní doprovod. Myslíme si, že nás to poučilo a mnohé naučilo. Poučilo o světové válce, životě v té době, naučilo naslouchání a přesnějšímu vyjadřování.                 
Anička, Monika, Terka, Ondra a Marek


Paměť našich sousedů

/album/pribehy-nasich-sousedu/a13-jpg2/

—————

/album/pribehy-nasich-sousedu/a14-jpg3/

—————

/album/pribehy-nasich-sousedu/img-0341-jpg/

——————————


20. 2. 2014   Poetické setkání

Tak se rok s rokem sešel a opět tu proběhlo Poetické setkání. Letos i se sluníčkem za okny. Do školního kola recitační soutěže se přihlásilo 33 přednášejících. Prožili jsme krásné dvě hodiny plné básniček od českých i světových autorů v osobitých přednesech všech zúčastněných. A jak to nakonec dopadlo?


Fotogalerie

/album/fotogalerie22/a01-png1/

—————

/album/fotogalerie22/poeticke-setkani-031-jpg/

—————

/album/fotogalerie22/poeticke-setkani-033-jpg/

——————————


29.1. 2014 - Perníková chaloupka

Představení dramatického kroužku pod vedením M.Puldové si užili, jak diváci, tak herci. Těšíme se na další.

Fotogalerie

/album/fotogalerie18/a290120141676-jpg/

—————

/album/fotogalerie18/a290120141678-jpg/

—————

/album/fotogalerie18/a290120141679-jpg/

——————————


8.1. 2014 - ENTER

Naše třída 7.A  zúčastnila worshopu edukativního programu Enter v Národním technickém muzeu. Tématem worshopu bylo létání. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých faktů o vzducholodích, létajících balónech a také jsme si vyzkoušeli pokusy. Celé dopoledne bylo bezvadné a velmi poučné


Fotogalerie

/album/fotogalerie15/a-letiiii-jpg/

—————

/album/fotogalerie15/badatele-jpg/

—————

/album/fotogalerie15/experiment-jpg/

——————————


20.12. - předvánoční akce

Na naší škole proběhla předvánoční akce, kterou již tradičně pořádala 9.A. Vánoční dovádění pod vedením deváťáků spočívalo v různých disciplínách a soutěžích, které si na nás vymysleli. Děti byly rozděleny do 10 týmů a troufám si říct, že se vše vyvedlo, tančilo se a všichni jsme se naladili na Vánoce.


Fotogalerie:

/album/fotogalerie-2/ochutnavka-jpg/

—————

/album/fotogalerie-2/vsichni-na-jirku-jpg/

—————

/album/fotogalerie-2/zasah-po-slepu-jpg/

——————————


16. 12. 2013 - Vánoce Prahy 6 

Naše škola byla pozvaná na předvánoční akci do Dejvic. Celá akce probíhala pod záštitou Prahy 6. Úkolem bylo, secvičit vánoční program s dětmi v rozmezí 15-60 min.
A já hlásím: Zvládli jsme to! Děti byly skvělé a úžasné, vše zvládly na výbornou. Ještě se u toho stihly pobavit, zatancovat si s andělem a posilnit se skvělým nápojem.
Moc všem děkujeme. 


Fotogalerie

/album/fotogalerie14/dsc05210-jpg/

—————

/album/fotogalerie14/dsc05211-jpg/

—————

/album/fotogalerie14/dsc05212-jpg/

——————————


11.12.2013 - Vánoční besídka

Dne 11.12. se konala na naší škole Vánoční besídka pod taktovkou Mgr. Marcely Puldové. Veselilo se, smálo, tancovalo, zpívalo a divadlovalo. Program byl bezvadný a dětem se vše vyvedlo.

Těšíme se zase na příští rok, kde se prý dozvíme i pokračování toho, jak to dopadne s Ivánkem z pohádky Mrazík.
V pátek 20.12. proběhne na naší škole celoškolní vánoční akce nazvaná Vánoční řádění.

Děti budou namíchány do týmů a  čekají na ně různá dobrodružství. Na závěr nebude chybět tancovačka a předání dárečků.
Všem přejeme krásné prožití vánočních svátků a v novém roce všichni ve zdraví zase zpátky do lavic J

Kateřina Pešková


Fotogalerie

/album/fotogalerie16/besidka-162-jpg/

—————

/album/fotogalerie16/besidka-166-jpg/

—————

/album/fotogalerie16/besidka-178-jpg/

——————————


Mikuláš přišel

/album/mikulas-prisel/a-do-pekla-s-nim-jpg/

—————

/album/mikulas-prisel/a-zpivalo-se-jpg/

—————

/album/mikulas-prisel/basnicka-pro-certa-jpg/

——————————


21. 11. 2013    Schola Pragensis

Tak, a je to tady. Před námi je důležité, zásadní rozhodnutí. Kam dál po základní škole. A tak jsme se vypravily 8. a 9. A do Kongresového centra na veletrh středních škol. Na 4 patrech se prezentovaly pražské střední školy, nabízely letáčky, informace, drobná lákadla – bonbony, tužky, kalendáříky, ale i koktejly, možnost nechat se vyfotit, pohladit si hada, pokusit se o  pokus atd. Bylo to inspirující, zajímavé a jako zdroj informací na jednom místě - ideální.


Fotogalerie

/album/fotogalerie10/schola-pragensis-001-jpg/

—————

/album/fotogalerie10/schola-pragensis-002-jpg/

—————

/album/fotogalerie10/schola-pragensis-003-jpg/

——————————


18. 11. 2013  Beseda s panem režisérem Cyrilem Podolským

V pondělí nás navštívil pan režisér Cyril Podolský. Tento velmi milý, bezprostřední člověk nám přiblížil vznik animovaného filmu. Od nápadu, přes první skicy, tvorbu scény, zrození postaviček, hledání vhodného hlasu „dabéra“, první pilotní projekce až po velké finále – uvedení filmu. Byť odborná, tak vhodně přizpůsobená beseda pro I. a pak i II. stupeň byla detailně doprovázena PP prezentací a donesenými rekvizitami, postavičkami Krysáků a postavičkami zatím neznámými,  „hejbacími“ aparátky, které se skrývají uvnitř loutek apod. Na závěr pan režisér ochotně podepsal dětem knížku o Krysácích, vyfotil se s námi a zodpověděl všechny všetečné dotazy. Moc děkujeme.


Fotogalerie

/album/fotogalerie11/beseda-s-panem-reziserem-18-11-2013-002-jpg/

—————

/album/fotogalerie11/beseda-s-panem-reziserem-18-11-2013-003-jpg/

—————

/album/fotogalerie11/beseda-s-panem-reziserem-18-11-2013-004-jpg/

——————————


13.11.2013 - Soutěž Zlatá vidlička

Také letos jsme se zúčastnili soutěže Zlatá vidlička, která se konala v hotelu Crowne Plaza Prague.

Velké odhodlání, dovednosti a znalosti z oblasti gastronomie se snažil předvést dívčí tým z 9.A - konkrétně Lenka Záhejská, Markéta Čihařová, Mirela Rubas, Natálie Virstyuková a Maruška Křemenáková. Holky soutěžily ve vědomostním testu, disciplínách jako škrábaní brambor, kupecké počty, odhad míry, štafeta apod.

Musím říct, že holky byly neskutečně šikovné a že jim to nevyšlo jen o kousek, vůbec nevadilo. Dozvěděly jsme se něco nového, zasmály se a získaly tak nový zážitek.

Psychická podpora týmu, Kateřina Pešková


Fotogalerie

/album/fotogalerie8/bojovnice-jpg/

—————

/album/fotogalerie8/jak-marketa-pocitala-jpg/

—————

/album/fotogalerie8/michani-drinku-v-podani-naty-jpg/

——————————


25. 10. 2013 - Halloween

Na naší škole jsem společně oslavili Dušičky a Halloween.

Žáci z druhého stupně připravili zábavný a naučný program pro své mladší spolužáky. Vyučovalo se trochu jinak – strašidelný český a anglický jazyk, matematika, zeměpis, dějepis a přírodopis. Žáci si vyzkoušeli i zvyky spojené s Halloweenem jako například Apple bobbing a naučili se básničku „Trick or treat“.

Společné vyučování se všem moc líbilo a doufáme, že trocha strašidelné atmosféry na Vás dýchne z naší fotogalerie.


Fotogalerie

/album/fotogalerie6/a1-a-jpg/

—————

/album/fotogalerie6/a1-b-jpg/

—————

/album/fotogalerie6/a2-a-jpg/

——————————


12.-13. 10. 2013 - 20. břevnovské posvícení 

I letos jsme zůstali tradici Břevnovského posvícení věrni. Kdo přišel ke stánku naší školy, mohl si koupit výrobky žáků, prohlédnout fotografie ze školních akcí, popovídat si s učiteli či žáky druhého stupně, kteří měli zrovna službu. Neodradilo nás ani sobotní nevlídné počasí, a tak se nám neděle odměnila sluníčkem. Tak zase za rok.


Fotogalerie:

/album/fotogalerie-/brevnovske-posviceni-2013-001-jpg/

—————

/album/fotogalerie-/brevnovske-posviceni-2013-002-jpg/

—————

/album/fotogalerie-/brevnovske-posviceni-2013-003-jpg/

——————————


12.9. 2013 - Mimořádný den otevřených dveří SOSCL

V pátek se jela 9.A podívat na  Mimořádný den otevřených dveří pro žáky ZŠ Praha 6, konaný u příležitosti oslav 60. výročí založení Střední odborné školy civilního letectví . Akce se konala za podpory MČ Prahy 6 a celé dopoledne jsem si náramně užili. Program byl pestrý a my jsme mohli vhlédnout do světa letecké dopravy, studijních oborů, do světa pilotování a taky že jsme si i zapilotovali, ale nebojte se, byl to jen trenažér. 


Fotogalerie

/album/fotogalerie1/a2013-09-12-10-10-39-jpg/

—————

/album/fotogalerie1/a2013-09-12-10-32-48-jpg/

—————

/album/fotogalerie1/a2013-09-12-11-27-38-jpg/

——————————


Slavnostní zahájení školního roku 2013 / 2014

/album/slavnostni-zahajeni-skolniho-roku-2013-2014/img-3824-kopie-jpg/

—————

/album/slavnostni-zahajeni-skolniho-roku-2013-2014/img-3825-jpg/

—————

/album/slavnostni-zahajeni-skolniho-roku-2013-2014/img-3830-jpg/

——————————